Buči z.s.

Koněvova 2430/162
Praha 3
13000
608 520 073

os.buci@seznam.cz

O Buči z.s.

Občanské sdružení Buči vzniklo v roce 2010 z potřeby řešit špatnou situaci v oblasti zaměstnání sociokulturně znevýhodněných osob a dlouhodobě nezaměstnaných, zejména příslušníků romských komunit v Praze 3.

 

O tom svědčí i jeho název (Buči je fonetický přepis romského slova „práce“). Cílem sdružení je umožnit těmto osobám trvalé zaměstnání a tím pomoci vyřešit jejich nedobrou sociální i životní situaci. K naplnění tohoto cíle se sdružení Buči zabývá jako hlavními činnostmi osvětou, vzděláváním v oblasti komunikace a motivace, ale i konkrétními kvalifikačními a rekvalifikačními kurzy, jejichž úspěšné absolvování je podmínkou pro získání určitého pracovního místa.

 

Z úspěšných projektů, realizovaných sdružením Buči, je možno uvést projekt městské části Praha 3 Návrat do práce, kde členové sdružení zajišťovali realizaci motivačních i rekvalifikačních kurzů a v některých případech i zprostředkování zaměstnání. Rekvalifikace probíhaly například v těchto oblastech: řidičský výcvik (ŘP skupiny C + průkaz profesní způsobilosti), kurz Strojník stavebních strojů (obsluha kolového nakladače), kurz Pracovník v sociálních službách, kurz pro pracovníky civilních bezpečnostních služeb (Strážný), kurz Kadeřnice (zejména pro ženy).

 

V obdobných činnostech sdružení spolupracovalo také ve Zlínském kraji na projektu Práce je příležitost pro budoucnost, spolufinancovaném z fondů EU.

 

Od dubna 2014 sdružení Buči zastřešuje veřejně – prospěšné práce na Praze 3 a pro rok 2014 i na Praze 10 a to ve spolupráci s Úřadem práce Praha a Žižkovskou radnicí. Tato spolupráce pokračuje i nadále – do června 2016.

Od konce roku 2012 Občanské sdružení Buči nabízí ve svých prostorách také sociální službu sociální rehabilitace. Sociální rehabilitace je sociální služba, která má za cíl pomoc lidem k dosažení samostatnosti, nezávislosti a soběstačnosti. Naše služby jsou poskytovány lidem, kterým se nedaří vlastními silami ani za pomoc svého nejbližšího okolí, vyřešit například svoji tíživou sociální a životní situaci zejména v oblasti nezaměstnanosti , finančních problémů spojených například i s exekucemi, problémů s bydlením, celkovou sociální situaci- například po výkonu trestu. V této službě pomáhají našim klientům sociální pracovníci.

 

V prosinci 2015 se Občanské sdružení Buči transformovalo na zapsaný spolek Buči z.s. v souladu s novým Občanským zákoníkem.

 

13.1.2016 byla otevřena Autoškola Buči.



Více zde: https://buci-autoskola.webnode.cz/